Honorowy Patronat nad Centrum Psychologii Pozytywnej sprawuje prof. Martin E.P. Seligman

środa, 13 kwietnia 2011

Centrum Psychologii Pozytywnej Polska

 Materiał archiwalny
(dawniej: www.cppp.pl)
   Warszawa, 16.05.2010  
Psychologia pozytywna koncentruje się na tym co sprawia,
że życie jest warte życia. 
Jej badania i praktyka mają wyjaśniać tajemnicę ludzkiej siły
i przyczyniać się do jej wzrostu
(Martin E. P. Seligman)

Witamy w Centrum Psychologii Pozytywnej Polska
Centrum Psychologii Pozytywnej
Powstanie CPPP zostało zainicjowane z początkiem marca`2010 roku, przez Małgorzatę Podniesińską, redaktor naczelną czasopisma "Business Kontakt International" w wyniku współpracy z prof. Ewą Trzebińską, kierownikiem Katedry Psychologii Pozytywnej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie, wobec rosnącego zainteresowania nurtem psychologii pozytywnej. Celem działalności CPPP jest przede wszystkim rozpowszechnianie i popularyzowanie  w Polsce wiedzy naukowej z dziedziny psychologii pozytywnej oraz jej praktyczne stosowanie w codziennej pracy i życiu.

Psychologia pozytywna, której twórcą jest prof. Martin E. P.
Seligman,
amerykański psycholog, znajduje coraz szerszy oddźwięk i zastosowanie w wielu  dziedzinach życia m.in. w gospodarce, środowisku pracy, wychowaniu, terapii i polityce.
Naszą misją jest synteza różnorodnej wiedzy psychologicznej w nurcie psychologii pozytywnej w celu poprawy zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia każdego z nas, w charakterystycznym kontekście polskiej kultury i obyczajowości jako profesjonalnego systemu tworzenia ram dla dobrobytu i szczęśliwego życia. Szczególnie poprzez uczenie praktycznych sposobów szukania i rozwijania takich intelektualnych i witalnych sił jak m.in  well-being, szczęście, radość, inteligencja emocjonalna, optymizm, poczucie własnej wartości, entuzjazm, dobrobyt, zapał, motywacja, odporność, zaufanie, samoocena  i wiele innych bezpośrednich i bardziej szczegółowych metod indywidualnej oceny i pomyślności.
Planujemy wspierać psychologicznie, terapeutycznie i edukacyjnie określone grupy społeczne (formuła otwarta) - menedżerów i pracowników firm, organizacje biznesowe, ugrupowania i partie polityczne, rodziców i dzieci, profesjonalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą, osoby starsze i starzejące się a także wszystkich indywidualnie zainteresowanych podniesieniem jakości swojego  codziennego funkcjonowania.
 

Następnym etapem w rozwoju CPPP będzie utworzenie portalu społecznościowego skupionego wokół idei dobrego (kwitnącego) życia i jego kluczowych tematów, takich jak: praca, nauka, rozwój osobisty, zasoby i wielu innych. O kolejnych formach aktywności CPPP będziemy informować na bieżąco.
CPPP będzie również organizatorem i moderatorem prestiżowych - polskich i międzynarodowych - sympozjów, konferencji oraz spotkań pozwalających na bieżąco śledzić najnowsze trendy w nauce/nurcie psychologii pozytywnej i szukać jak najkorzystniejszych możliwości ich zastosowania w praktyce.


Zgodnie z koncepcją szczęścia prof. Seligmana, twórcy psychologii pozytywnej, jednym z pięciu największych naszych atutów prowadzących do autentycznej radości jest tworzenie i prowadzenie projektów, które skupiają wokół nich osoby pełne radości, zapału i entuzjazmu. Posiadające chęci do ciągłego uczenia się nowych sposobów na utrzymanie swoich intelektualnych i witalnych sił – ludzi ciekawych, żywotnych i zmotywowanych, niezależnie od warstw społecznych lub kulturowego pochodzenia – ludzi optymalnie funkcjonujących.
 

Serdecznie zapraszamy wszystkich "optymalnych"
- obecnych i przyszłych - do miłej i owocnej współpracy.


Zespół Centrum Psychologii Pozytywnej Polska

1 komentarz: